10. prosince 2023

V Lanškrouně jsme nezaváhali

První zápas druhé poloviny základní části nás čekal v Lanškrouně, kde jsme chtěli pokračovat ve vítězné sérii. Domácí Orli naopak potřebují body a tak se dal čekat těžký duel. V zápase jsme dokázali otočit skóre a zápas dovedli do vítězné koncovky.

Odvetné zápasy jsme zahájili na ledě Lanškrouna. Domácí již dávno nepatří ke snadným soupeřům, v prvním letošním vzájemném duelu se nevzdali a málem vymazali velkou brankovou ztrátu. Na domácím hřišti jsou velmi nebezpeční, o čemž se už řada týmů přesvědčila. Brankový účet dnes otevřeli domácí, když se v polovině úvodní části ujali vedení. Inkasovaná branka nás nedeprimovala a během pěti minut jsme dokonale otočili výsledek.

Druhá třetina byla poměrně poklidná, v jejím průběhu jsme nevyužili dvě přesilovky za sebou, kdy jsme neměli v zakončení dost klidu. Lanškroun se sice snažil o korekci skóre, ale ani domácí nedokázali v souboji s Bieglem uspět. Branku jsme si schovali až do samotného závěru druhé části, kdy šest sekund před koncem jsme přidali čtvrtý zásah.

Třetí dějství již nepřineslo žádné významné drama. Orli sice ve 46. skórovali podruhé, to však bylo z jejich strany vše. Přestáli jsme i dvě jejich přesilovky, navíc v 55. jsme pátým gólem stvrdili pokračování naší vítězné série.

Utkání zhodnotil i trenér Topol: "Zápas se mi hodnotí velmi dobře, máme tři body ze hřiště soupeře. První třetinu jsme výborně odehráli, perfektní vstup jsme sice nevyjádřili gólově, což se podařilo soupeři, ale nezamávalo to s námi, pokračovali jsme v dobrém výkonu a zápas otočili. Ve druhé části jsme možná byli trochu pod tlakem, velké šance měli domácí ale pouze dvě, když jeli díky naší nepozornosti sami na bránu, nicméně i přesto si myslím, že zápas jsme drželi pevně v rukou. Třetí třetinu jsme odehráli fakt zkušeně až do konce.. Já jsem spokojen, takhle to má zkrátka vypadat... Klukům jsem po zápase poděkoval, opravdu si to zasloužili, odehráli to zkušeně a docela v klidu."