03. prosince 2023

Těžce vydřená výhra nad Chocní

Poslední duel první poloviny základní části obstaral souboj s týmem Chocně. Zápas jsme dobře začali, vedli jsme o tři branky a zdálo se být vše jasné. Ve druhé části jsme dokonale vypadli z role a soupeř srovnal krok. Výhru jsme nakonec ubojovali díky zvládnuté třetí třetině a brance v power-play soupeře.

Začátek zápasu nám vyšel skvěle. Hned při první návštěvě zaměstnala dvojice Řezníček-Matějček obranu soupeře, a prvně jmenovaný první střelou na branku rozvlnil síť. O pár okamžiků později jsme zvedali ruce podruhé, radost nám překazil rozhodčí, který odhalil před gólem hru vysokou holí. V této části jsme pevně drželi otěže hry a do první sirény jsme ještě dvakrát rozvlnili síť soupeřovy branky. Do kabin jsme tak odcházeli s nadějným náskokem.

Ovšem do druhé části nastoupilo úplně jiné družstvo. Hra se nám tolik nedařila, naopak hosté viditelně ožili a tlačili se před naši branku. A začalo se jim dařit střelecky. Během 89 sekund se dvakrát radovali po naší nedůslednosti v obraně. Poté jsme dostali výhodu přesilovky, naložili jsme s ní však prachbídně. Do brejku se dostal zkušený Prachař, který ač tísněn, dokázal před brankou posunout ještě kotouč k Polákovi, který měl před sebou odkrytou branku. Rázem bylo vyrovnáno a začínalo se znovu. My jsme však postrádali přesnost v koncovce a tak nám ke čtvrtému gólu pomohl soupeř, když si nahození hosté srazili do branky. Ale ani to s nimi neotřáslo a jejich další výpad skončil opět vyrovnávacím gólem. Druhá přestávka se tak odehrála za nerozhodného stavu.

Zápas tak vrcholil ve třetí třetině. Oba týmy se snažily rozhodnout, bylo jasné, že jedna branka může rozhodnout o osudu duelu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, gólmani však byli ve střehu. Rozhodující moment přišel v naší přesilovce, když střelu Merta šikovně tečoval Dufek mimo dosah brankáře Valenty. Choceň se tlačila do útoku, nicméně pozornou hrou vzadu jsme soupeři moc příležitostí nedovolili a se zbytkem si poradil Biegl. V závěru hosté zkusili hru v šesti bez brankáře, tento pokus využila opět dvojice Řezníček-Matějček, kteří s přispěním hostujícího obránce dostali pošesté puk za brankovou čáru. V posledním zápase první poloviny jsme tak vydřeli důležitou domácí výhru.

Ze zápasu byl rozladěný i trenér Topol: "Za dnešní zápas musím být hodně kritický a naštvaný. Díkybohu za tři body, že jsme to dokázali doslova uplácat. Opět jsme byli mimo hru a opět jsme se do toho dostali sami, svým laxním přístupem a takovým tím pocitem, že se nemůže nic stát. Hráče můžete upozorňovat na to, že nám nikdo zadarmo nic nedá a v této soutěži není snadných soupeřů. Zkrátka tu hru a výkony, co předvádíme proti týmům z čela tabulky, musíme ukázat i proti níže umístěným týmům. Jinak se zase dostanete do problémů a ........., herně se trápíte a pak se hrozně těžko vracíte do zápasu, soupeř navíc dostane chuť a vycítí šanci, že tu může i bodovat...Za mě to bylo hrozný, říkám to už poněkolikáté, takto to dál nepůjde.... Opravdu spokojenost panuje jenom se ziskem bodů, více už k tomu nebudu dodávat...."