26. listopadu 2023

Vítězná série pokračuje

Souboj prvního s druhým nás čekal na zimním stadionu v Hlinsku. Domácí mají letos fazonu, dlouhou dobu se vyhřívali na čele tabulky. Slušné hrané utkání se dlouho vyvíjelo lépe pro domácí, kteří ovšem v závěru museli dotahovat po našem obratu. K výhře za tři body nám chybělo pouhých 9 sekund. Ale v prodloužení jsme nakonec dokázali otočit zápas ve svůj prospěch, Ondra Zámečník vystřelil bonusový bod a potvrdili jsme tak svoji pozici na čele tabulky.

Duel druhého s prvním přilákal na stadion v Hlinsku necelé dvě stovky diváků a to včetně naších fandů. Od úvodu viděli diváci solidní mač, jehož hlavními postavami byli zejména oba gólmani. Hned v úvodu jsme přečkali přesilovku, ve které domácí recept na vstřelení branky nenašli. Povedlo se jim to až na začátku 7., kdy se ujali vedení. Nám se v koncovce nedařilo, nepomohla nám ani přesilovka.

Ve druhé části pokračoval souboj útočníků s brankáři, ale oba maskovaní muži byli vždy na místě a nedovolili útočníkům brankovou radost. My jsme hledali cestu k první brance, ve druhé polovině této třetiny jsme měli opět k dispozici početní výhodu, ovšem ani v ní neuhodilo.

Co se nám nepovedlo za první dvě části, to jsme dokázali hned po zahájení třetí třetiny. Uteklo pouhých 19 sekund a zásluhou Merta bylo vyrovnáno. Začínalo se znovu a bylo jasné, že každý gól může znamenat zisk bodů. Domácí se nakonec na začátku 44. znovu ujali vedení, nicméně z něj se radovali jen 42 vteřin, když Zámečník vyrovnal na 2:2. Poté jsme přežili těžký moment v zápase, Hlinsko mělo dvakrát za sebou výhodu přesilovky, snaha domácích ale pokaždé končila u Pepy Čápa. Nedáš-dostaneš se potvrdilo v 57., kdy jsme šli poprvé v zápase do vedení zásluhou Šťastného. Najednou museli domácí dotahovat a odvracet porážku. V závěru se odhodlali k power-play a jejich snaha došla naplnění v čase 59:51 kdy dokázali puk dotlačit do branky i s naším gólmanem. Zápas tak dospěl do nastaveného času.

V něm si vzal slovo Ondra Zámečník a po 69 vteřinách ukončil zápas vítěznou brankou. Z horkého ledu v Hlinsku tak vezeme velmi důležité dva body a držíme stále vedení v průběžné tabulce.

Trenér Topol viděl utkání takto: "Super zápas a důležitá výhra na hřišti soupeře, Hlinsko doma letos podává perfektní výkony a ne nadarmo bylo skoro celou soutěž na čele. My jsme přijeli s určitou taktikou, doplněnou trpělivostí, a to se nám vyplatilo. Mrzí mě pouze vyrovnávací gól asi deset sekund před koncem, tam si myslím, že měl rozhodčí pískat, když gólman držel kotouč, což se nestalo a domácí to doslova "domlátili" do branky.... Kluky jsem po zápase pochválil, hráli jsme dobře svůj systém s pokrytím středního pásma, myslím, že jsme měli trochu více ze hry a lepší pohyb. První dvě třetiny jsme se trápili v zakončení, měli jsme poměrně dost šancí, které se daly proměnit. Ale dva body z Hlinska jsou super, před klukama klobouk dolů."