22. listopadu 2023

Tři góly za 63 sekund pokořily Trutnov

Těžkého soupeře nám postavil v 15. kole soutěžní los. Přivítali jsme hokejisty Trutnova, kteří se pohybují na rozhraní postupové osmičky a potřebují každý bod. Protivník šel sice do vedení, my jsme ovšem dokázali skóre rychle otočit a postupně navyšovat. Díky tomu se posouváme do čela průběžné tabulky základní části.

V úvodní části se diváci branky nedočkali, oba brankáři vyřešili několik situací před vlastní brankou a znemožnili tak radost útočícím hráčům. K úspěchu nevedly ani přesilovky, my jsme měli k dispozici dvě, hosté jednu, ale do šaten se odcházelo za bezgólového stavu.

Ve stejném duchu pokračovala i první polovina druhé dvacetiminutovky, a tak diváci dlouho vyhlíželi úvodní branku zápasu. Nakonec se z ní radovali hosté, kdy se prosadil nestárnoucí Šimoníček (0:1). My jsme sbírali sílu k odpovědi a ta přišla v 37. minutě, kdy jsme během pouhých 10(!!!) sekund dvěma góly otočili kormidlo utkání ve svůj prospěch. Jako první přetavil nahrávku Řezníčka ve vyrovnání Matějček (1:1). A vzápětí lovil gólman hostí puk z branky podruhé, autorem branky byl Novotný (2:1). Hosté se ještě nestačili rozkoukat a po dalších 53 vteřinách sledovali třetí radost našeho manšaftu. Podruhé jsme tak do šaten odcházeli daleko radostněji.

Třetí část přinesla sice snahu Trutnovských o korekci výsledku, ovšem ve 47. minutě jejich snahy utnul čtvrtý zásah. Poté se hra rozdrobila, přibývaly fauly a trestná lavice se pomalu plnila. Na závěr jsme ještě využili přesilovku a zápas dovedli do vítězné koncovky. Ta nás posouvá do čela průběžné tabulky a v neděli v Hlinsku nás čeká souboj s místními hokejisty o potvrzení tohoto umístění.

Spokojený byl i trenér Topol: "Celý zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel jsme narazili na dobrého gólmana hostí a zkrátka jsme mu nemohli dlouho dát góla. Jak to tak chodí, soupeř z ojedinělé akce skóroval. Nás to však správně nakoplo, přidali jsme a pak už jsme soupeře do ničeho vážného nepustili. Zápas máme úspěšně za sebou a už myslíme v neděli na zápas v Hlinsku, tam věřím, že to bude úžasná podívaná."