19. listopadu 2023

Cenná výhra na ledě Moravské Třebové

Nejdelší cesta za soupeřem nás čekala v dalším kole krajské ligy. Cílem naší cesty byl stadion v Moravské Třebové, kde své zápasy hraje domácí Slovan. Tento manšaft patří dlouhodobě k nejkvalitnějším týmům soutěže a na jeho ledě se nehraje vůbec snadno. My jsme ovšem dnes předvedli velmi zodpovědný a kvalitní výkon, díky kterému vezeme domů tři body.

Pouze s pěti beky jsme cestovali na led jednoho ze spolufavoritů soutěže. Na záskok nám vypomohl Honza Boukal z Vrchlabí, v útoku poprvé letos naskočil Honza Řehák. A právě nová tvář v obraně měla "prsty" v prvních dvou brankách našeho týmu. Již po necelých šesti minutách jsme šli do vedení, a i když domácí Slovan později vyrovnal, nerozhodné skóre svítilo na ukazateli pouze 38 sekund a šli jsme opět do vedení. V závěru třetiny jsme ještě přečkali přesilovku domácích, kteří v ní pokračovali i na začátku druhého dějství.

Do ní jsme vstoupili v oslabení, Třebová však recept na Pepu Čápa nenašla. Povedlo se jí to až o minutu později, kdy zásluhou Paličky bylo opět srovnáno. Následně začala přetahovaná o vedení v zápase. Oba týmy měli sice k dispozici přesilovku, ovšem bez využití. Z třetího gólu jsme se nakonec radovali my, když Matějček posunul ukazatel skóre v náš prospěch. Snaha domácích končila u našeho brankáře a do třetí části jsme si tak odnášeli těsné vedení.

Ve třetí části jsme čekali nápor soupeře, jenže všechny trumfy mu vyrazil z rukou gól Borovce ve 44. minutě. Pokračovali jsme v zodpovědném a kvalitním výkonu, a když krátce před polovinou třetí třetiny jsme využili i přesilovku, bylo o výsledku jasno. Snaha domácích byla trochu stereotypní a vyzněla do prázdna. Definitvní podobu jsme dali výsledku v 57. minutě šestým gólem, a zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce. Vezeme si tak domů velice cennou výhru.

Radost neskrýval ani trenér Tomáš Topol: "Z dnešního utkání a výsledku mám velkou radost, tady v Třebové se nevyhrává často. Konečně se nám povedlo držet systém celé utkání, a hlavně ve třetí třetině jsme domácí nepustili do hry. Tu jsme odehráli precizně. A protože domácí po celé utkání nic nezměnili, nezareagovali nějakou změnou ve hře, mohli jsme hrát v klidu svoje. Za dnešek si hráči opravdu zaslouží velkou pochvalu, celý zápas odpracovali a proto vezeme velmi cennou výhru."