12. listopadu 2023
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Vydařená první třetina znamená další výhru

Porucha na zimním stadionu v Litomyšli změnila pořadatelství dnešího zápasu krajské ligy dospělých. Díky vydařené první třetině jsme si vypracovali rozhodující náskok, i když soupeř prokázal své kvality a dokázal se dvakrát vrátit do zápasu, tak jsme nakonec vedení udrželi až do závěrečné sirény a připisujeme si další body do tabulky.

Začátek zápasu byl jako z říše snů. Během necelých osmi minut jsme třikrát překonali soupeře hostí, další šance zůstaly nevyužity. Litomyšl vyměnila gólmany, ovšem náhradníku Dostálovi vydržel čistý štít pouze 91 sekund. Poté lovil puk se sítě i on. Hosté byli vývoj viditelně otřeseni, a do blízkosti Čápa se dostávali sporadicky a zejména po našich chybách. Jednu takovou využili v závěru ke snížení skóre.

Do druhé části hosté nastoupili s jediným cílem - pokusit se se zápasem něco udělat. A poměrně se jim to dařilo, i když v koncovce dlouho naráželi na našeho gólmana. My jsme se převážně bránili, navíc občas i nedovoleně. V 27. minutě přišel klíčový moment, během 54 sekund zamířili 3 naši hráči na trestnou lavici, a Litomyšl měla výhodu dvou mužů v poli, kterou nakonec využila ke snížení stavu, více jim však Pepa Čáp nedovolil. Postupem času jsme hru vyrovnali, v této třetině již ale branka nepadla.

Třetí třetinu jsme zahájili výborně, rychlý brejk využil Černý k navýšení skóre a dovršení hattricku. A když jsme v 48. opět soupeři odskočili na rozdíl čtyř branek, zdálo se být jasno. Z toho nás ale soupeř vyvedl dvěma slepenými góly během 21 sekund a opět bylo o co hrát. My jsme však aktivní hrou drželi hosty na distanc, a co prošlo, s tím si gólman poradil. Bohužel, ani z našich šancí se nic neurodilo, ale to nás nemuselo mrzet. Zkušeně jsme výhru pohlídali a nepustili hosty ani do power-play.

Co k zápasu řekl trenér Tomáš Topol: "Asi se budu opakovat, ale už je to po několikáté....Vyhráli jsme, máme tři body, porazit Litomyšl se nestává každý den, zkrátka nyní je každý bod důležitý. Co se týká hry, tak za první třetinu můžu říct jediné - super, odehráli jsme ji přesně tak jak umíme, hrajeme a jak se chceme prezentovat..... Bohužel znovu ve druhé třetině totální kolaps, neumím si vysvětlit čím to je, vedeme 4:1 a můžeme zápas dohrát, a místo abychom pokračovali v naší hře, tak z toho uděláme zase drama. Po druhé třetině jsem snad poprvé musel v kabině zvýšit hlas, někteří kluci se musí probrat, protože takhle hrát dál nejde. Už tady spolupracujeme skoro tři roky, měli bychom se už prezentovat nějakým hokejem a výkonem vůči klubu a fanouškům, ale to ve druhé části nebylo. A pak to ani nejde nastartovat zpět, sice jsme tu třetí část nějak odehráli, odskočili jsme na 6:2, jenže za pár okamžiků je to zase jen o dva góly....Soupeř tam pak měl ještě nějaké šance, my jsme byli určitě nervózní, věděli jsme, že nesmíme soupeři dovolit další gól. Určitě nám neprospělo hrát snad osm minut zápasu ve třech, to je moc velký luxus, to zkrátka nejde. Jedno oslabení ve třech se přežít dá, tolik minut v oslabení nám vůbec nepomohlo. Nezbývá nám, než na tom zapracovat, kluci dostali jasný a rázný signál, že takto se mi to vůbec nelíbí. Musíme se vrátit k našemu systému, o kterém víme, že ho umíme a funguje nám, rovněž se soustředit na svůj výkon a hrát týmově tak, jako první třetinu dnes, kdy jsme Litomyšl k ničemu nepustili. Pokud to dodržíme celé utkání, takto určitě ocení i fanoušci, neboť uvidí, že celý zápas makáme a dáváme do toho všechno..."