05. listopadu 2023

Těsná prohra na ledě Kohoutů

Těžká práce čekala na náš celek na ledě České Třebové. Zápas se pro nás začal vyvíjet velmi dobře, ovšem v dalším průběhu domácí vývoj otočili a dokázali dovést do vítězné koncovky.

Zápas na ledě jednoho z favoritů soutěže jsme začali výborně, po první desetiminutovce jsme si vypracovali dvougólové vedení. Domácí se vrátili do zápasu v 15. minutě, tlačili se za vyrovnáním, ovšem to se jim povedlo až ve druhé třetině. O výsledku nakonec rozhodly dva slepené góly během 28 sekund, kdy nám Kohouti odskočili na rozdíl dvou branek. Naše snaha o korekci výsledku přišla až 10 sekund před koncem, na další již nám nezbyl čas.

Hodnocení trenéra Tomáše Topola: "Vůbec nevím, jak mám dnešní zápas hodnotit. Sesypalo se nám vše jak domeček z karet, jeli jsme na 5 beků, pak nám odstoupil Šrenkys ze zápasu, takže jsme pokračovali jen na 4 obránce, do toho Prausičovi při rozbruslení praskla kudla, takže nám zbyli dva centři. Slepili jsme tedy torzo týmu, zkrátka před klukama klobouk dolů, což jsem jim řekl i v kabině, ten zápas i v tom stavu jsme měli rozehraný tak, abychom tady vyhráli. Bohužel zbytečně doplácíme na chvilkové nepozornosti a zbytečné chyby, v koncovce nejsme důrazní, nejdeme do brány, do šancí, jít přímočaře do zakončení a využít šance, které nám soupeř nabízí. Chybí nám zkrátka jednoduchost v zakončení, stále něco vymýšlíme na krásu, a tím končí spousta naších šancí. Hrozně mě to mrzí, po zápase jsem o tom s klukama mluvil, nebylo to o nějakém nadávání, kluci tam dneska nechali vše, odmakali to a držet s domácími krok i v tom stavu, v jakém jsme byli, to opravdu klobouk dolů. Myslím ale, že jsme vyhrát mohli, rozehráno jsme to měli dobře. Trochu postrádám takovou tu zodpovědnost ve svém výkonu, i vůči spoluhráčům a klubu, kluci si musí uvědomit, že když už nám soupeř nabídne příležitost a šance, zvlášť na svém ledě, tak nemůžeme vymýšlet kombinace do prázdné brány, ale jít naplno přímo do brány a zakončovat. Na tom musíme zapracovat, jinak to totiž v kvalitních zápasech s těmito soupeři nepůjde."